Opinie o Nas
  • Jezyki
    • Jezyk Polski
    • Jezyk Angielski
    • Jezyk Niemiecki
  • Waluta

Filtry

Cena:

od do

Producent

Funkcje pomiarowe

oksymetry na palec

Pulsoksymetry

Pulsoksymetr napalcowy medyczny Promedix PR-870 HD LED

Pulsoksymetr napalcowy medyczny Promedix PR-870 HD LED

Pulsoksymetr napalcowy medyczny, oksymetr Promedix PR-870 wyświetlacz HD LED 1.5”

50,00 zł z VAT 46,30 zł netto

Szczegóły

Pulsoksymetr Napalcowy Oximeter OLED FPO-01 (zółty)
Spacetronik

Pulsoksymetr Napalcowy Oximeter OLED FPO-01 (zółty)

Proste w obsłudze urządzenie do pomiaru tętna i saturacji (SpO2). Po nałożeniu na palec w sposób nieinwazyjny i bezbolesny w kilka chwil pokazuje wynik. Posiada kolorowy wyświetlacz OLED. W kolorze żółtym.

54,8940,05 zł z VAT 32,56 zł netto

Szczegóły

Pulsoksymetr medyczny to urządzenie elektroniczne, które służy do pomiaru wysycenia krwi tlenem, czyli tak zwanej saturacji. Innym dodatkowym parametrem mierzonym przez pulsoksymetr jest częstotliwość pracy serca, czyli puls.

Pulsoksymetr medyczny jest wykorzystywany głównie na oddziałach ratunkowych, oddziałach intensywnej terapii, na salach operacyjnych oraz w karetkach pogotowia. Urządzenie służy do monitorowania stanu pacjenta w przypadku trudności z oddychaniem oraz podczas i po zakończeniu znieczulenia ogólnego. W szpitalach wykorzystuje się zazwyczaj większe urządzenia niż modele „kieszonkowe”, aby badać natlenowanie krwi nie tylko z palca, ale także z płatka ucha. Większe modele mają więcej funkcji.

Pulsoksymetr medyczny stosowany jest we wszystkich grupach wiekowych – od noworodków aż po osoby starsze. U małych dzieci stosuje się pulsoksymetry w postaci opaski z czujnikiem, która zakładana jest na nadgarstek lub stopę. Często umożliwiają one także ciągły pomiar temperatury ciała dziecka, nawet w nocy, co jest szczególnie istotne podczas przebiegu infekcji.

Sportowcy, którzy zajmują się uprawianiem sportów na wysokościach, np. wspinaczka wysokogórska, narciarstwo czy skoki spadochronowe mogą jak najbardziej zastosować do monitorowania organizmu pulsoksymetr medyczny. W szczególności osoby cierpiące na choroby układu oddechowego czy sercowo-naczyniowego mogą zaopatrzyć się w oximeter napalcowy. Zaopatrzenie się w domowy pulsoksymetr napalcowy zaleca się także wszystkim biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiczną związaną z COVID-19. Urządzenie także sprawdzi się u pacjentów starszych z chorobami przewlekłymi. Osoby poddawane tlenoterapii oraz narażone na bezdech senny również powinny posiadać to urządzenie do stosowania w warunkach domowych.

Ostatnio oglądane